Příběh koberců

robert-mould-romo-groupSkupina Romo Group, založená v roce 1902 Robertem Mouldem, představuje rodinný podnik v páté generaci se sídlem v Nottinghamshire ve Velké Británii a s dalšími kancelářemi a showroomy v Londýně, Mnichově, Paříži, Stockholmu, New Yorku či Washingtonu D.C. Portfolio společnosti zahrnuje šest unikátních značek, z nichž každá nese svůj vlastní jedinečný charakter a styl. Jednotlivé značky disponují vlastními designérskými studii, kde přichází na svět rozmanitá škála látek, tapet, ozdob a doplňků, které uspokojí vkus a potřeby zákazníků po celém světě.

Historie společnosti sahá až do roku 1902, kdy Robert Mould zahájil v anglickém Nottinghamu malou výrobu nábytku. Ve 30. letech 20. století se společnost přeměnila na velkoobchodního dodavatele pro čalounický průmysl, poskytující nábytkové látky a komponenty. Postupem času došlo ke změně zaměření, kdy výroba čalounění ustoupila a vystřídala ji produkce nábytkových látek. V osmdesátých letech minulého století se společnost Romo rozhodla přijmout kreativnější přístup k designu a založila své vlastní designérské studio, jež ji plně umožnilo soustředit se na design a smysl pro detail u svých výrobků.

Romo vyniká jako odborník na látky a tapety, což potvrzují vlastní týmy talentovaných a zkušených designérů. Každé studio se věnuje experimentování s designem, využívá různé techniky a vytváří charakteristické barevné palety, které jsou pro každou značku unikátní. Odborné týmy neustále usilují o dosažení vyšší kvality a inovací, což je patrné v jejich snaze přinášet inovativní a kvalitní látky a tapety na trh, který se neustále vyvíjí.

Díky exkluzivní spolupráci s renomovanými návrháři jakou jsou Mark Alexander, Louise de Poortere, Jon Burgeman či Jessica Zoob neustále přináší na trh směsicí řemeslného zpracování a současné módy. Kolekce, které dosahují jemné rovnováhy mezi autenticitou a originalitou, evokují střídmý luxus v přirozeně krásných látkách a finálních provedeních.

The Romo Group i po desítkách let představuje záruku rozmanitosti stylu, který vyniká výjimečnými vlastnostmi, nadčasovým designem a moderními barvami.